MSC World Europa ile Batı Akdeniz

Tura Dahil ve Hariç Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı - Barcelona - İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • MSC World Europa gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün TAM PANSİYON konaklama
 • Havalimanı ve Liman vergileri. 650 Euro
 • Havalimanı - Liman - Havalimanı transferleri.
 • Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Gemi içerisinde gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 • Gemideki eğlence ve şovlar.
 • Fitness & Spor salonu kullanımı.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Servis ücretleri. Kişi başı gecelik 12 Euro rezervasyon aşamasında ödenmesi zorunludur.
 • Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 • Programda belirtilen kara turları
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (35€) (sağlık neeni ile iptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.

Tur Programı

MSC World Europa ile Maltalı Akdeniz Masalları

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 05:45'te buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve TK1853 sefer sayılı uçak ile saat 08:45'de Barcelona'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 10:25'te Barcelona'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile gemimizin bulunduğu limana transfer. Gemi check-in işlemleri sonrası kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz akşam 18.00'da limandan hareket edecek.

Gemimiz limandan saat 18:00'de hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Gemimiz saat 08.00'da Marsilya limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Panoramik Marsilya Şehir & Aix - En Provience” turuna katılabilirler. Otobüs ile hareketimizin ardından Aix - En Provience bölgesine ulaşacağız. Lavanta tarlaları ile meşhur bölgede birbirinden güzel binalar, çiçekli balkonlar, her biri sanat eseri olan çeşmeleri ve her yeri tarih kokan şehir gezeceğiz. Burada vereceğimiz mola esnasında birbirinden güzel fotoğraflar çekip, alışveriş yapma imkânı bulacaksınız. Molanın ardından Marsilya'ya döneceğiz. İlk durağımız eski liman olacak. Limanı gördükten sonra şehrin en gözde tarihi mekânlarından olan ve yüksek bir tepede yer alan Notre Dame De La Garde Kilisesini ziyaret edeceğiz. İkinci durağımız ise günümüzde Güzel Sanatlar Müzesi olarak hizmet veren Palais Longchamp. Bu yapının bahçe ve çeşmelerini dışarıdan ziyaret ettikten sonra fotoğraf için mola vereceğiz. Turumuzun sonunda gemiye transfer oluyoruz.
Gemimiz limandan 18:00'da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Gemimiz saat 08.00'de Cenova limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Cenova & Portofino Turu”na katılabilirler. Bugünki turumuzda sahil boyunca bölgenin en güzel manzaralı kasabalarından geçerek Santa Margherita Ligure'ye varacağız. Buradan bineceğimiz tekne ile Liguria bölgesinin en ünlü koyu, şarkılara konu olan Portofino'ya varacağız. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Cenova'ya geri döneceğiz ve panoramik turumuza başlayacağız. Cenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok şaşırtacak. Muhteşem konaklar, sokaklar, meydanlar ve tarihi mekanlar içinde gezdikten sonra alışveriş için vaktimiz olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam saat 18.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Gemimiz limandan 18:00'da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Gemimiz saat 07.00'da Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Gemimiz saat 07.00'de Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Roma Şehir Turu” na katılabilirler. Ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulu. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak adlandırılan şehir, Hiç şüphesiz, dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerinden bir tanesi. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya'nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezidir. Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanın da bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma'da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz. Görülecek yerler arasında; Castel Sant'Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta. Daha sonra Roma'nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri'nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 19.00'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz limandan 19:00'da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Gemimiz saat 09.00'da Palermo limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısı gemide alınacaktır. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Panoramik Palermo Şehir” turuna katılabilirler. Sicilya'nın başkenti olan Palermo'yu gezerken büyüleneceksiniz. The Godfather'ın bazı sahnelerinin geçtiği yerleri de görme imkanı bulacaksınız. Palermo Katedrali, Cappella Palatina Şapeli, Normanlar Sarayı, Fontana Pretoria, Quattro Canti Meydanı ve Porta Nuova (Şehir Kapısı) ve renkli pazarları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında fotoğraf çekebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için mola veriyoruz ve turumuz sona eriyor. Turumuzun sonunda gemiye transfer oluyoruz.
Gemimiz limandan 17:00'da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Gemimiz saat 09.00'de Valetta Limanı'na yanaşacaktır. Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Panoramik Mosta & Valletta& Mdina & Marsaxlokk” turumuza katılabilirler. İlk durağımız Mosta. Bu turumuzda Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta bazalikasını ziyaret ediyoruz. Kubbesinin dış çapı 56,2 metre olan bu devasa bazalika'nın iç resimleri özellikle ressam Giuseppe Cali tarafından yapılmış. 1942 yılında 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçakları tarafından atılmış olan ve kubbeyi delerek kilisenin zemine saplanan ama patlamayan 200 kg ağırlığındaki bombanın replikasını görüp kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında bilgi alacağız. Daha sonra ise meşhur dizi Game of Thrones'un birçok sahnesinin çekildiği doğal set olan Malta'nın eski başkenti Mdina'yı ziyaret ediyoruz. Sessiz şehir olarak bilinen bu Orta çağ şehrinin dar sokaklarında gezerken muhteşem Saint Paul Katedrali, 13.yüzyıldan kalma Maltanın asil ailelerinden Falson ailesinin inşa ettirdiği Falson Malikanesi, Barok tarzda 17.yüzyılda inşa edilmiş Karmelite Manastırı, Vilhena Sarayı ve Mdina'nın eski evlerini göreceğiz. Sonrasındaturumuza “Marsaxlokk” isimli balıkçı köyünü ziyaret ederek devam edeceğiz. Luzzo isimli Malta'ya özgü renk ve dizayna sahip ufak şirin balıkçı kayıklarını sunduğu manzarayı kaçırmamalısınız. Aynı zamanda açık bir pazar kurulan bu şirin balıkçı köyünde serbest zamanınızda arzu eden misafirlerimiz taze balık ve deniz mahsüllerinden oluşan menülerin olduğu yerel restoranlarda öğle yemeğini alabilmeleri için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımız sonrası Valletta'ya doğru yola çıkacağız. Valletta şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Valetta Avrupa Birliği Bakanlar Kurulu tarafından 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiştir. Turumuz esnasında muhteşem surlarla çevrilmiş Valetta şehrini dışarıdan görme fırsatımız olacak. Otobüsle yapacağımız turdan sonra rehberimiz eşliğindeki tur ile başkent Valletta'nın canlı sokaklarını gezerek şehri keşfedeceğiz. İlk durağımız bu görkemli şehri çevreleyen savunma surlarının üst bölümünde yapılmış olan Barracca Bahçeleri olacaktır. St. John şövalyeleri tarafından yapılmış olan bu bahçeler aynı zamanda Büyük Liman'ın ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin de muhteşem manzarasına sahiptir. Turumuzun bitiminde gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz akşam 17.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu eden misafirlerimiz geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. Dileyen misafirlerimiz gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, casinolarda şanslarını deneyebilir veya onlarca farklı barda düzenlenecek olan müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de ayrıca siz değerli misafirlerimizi bekliyor.
Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Gemimiz saat 08.00'da Barcelona limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen özel aracımız ile Barcelona Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havalimanına varışımız sonrası bagaj, pasaport ve check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1856 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:10'da İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:40'da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

Fiyat ve Tarihler

{{p.startDateStr}} - {{p.endDateStr}}
{{p.days}} gün / {{p.nights}} gece
{{p.packageClass}}
{{p.name2}}

{{p.priceStr}} 'den başlayan


Notlar

 • İPTAL İADE ŞARTLARI TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANIR
 • Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100
 • Vize Bilgileri
 • Umumi Pasaport Vize gerekli Yeşil Pasaport Vize gerekli değil Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
 • Notlar ve Bilinmesi Gerekenler
 • * Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları MSC şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. * Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2'si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar. * GEMİ ŞİRKETİ VE KAPTAN TURDAN ÖNCE YA DA TUR ESNASINDA ROTA VE LİMANLARDAKİ SAATLERDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR. * Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler. * Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 USD provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için) gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz. * Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir. * Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır. * Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır. * Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00'a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. * Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir. * Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. * Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir. * TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. * Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz. * Gemide Amerikan doları para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır. * Tur esnasında gemi çalışanlarına fiziksel şiddet ve hakaret eden misafirlerimizi gemi kaptanı gemiden indirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya herhangi bir iade yapılmamaktadır. * Grup 20 Kişi olması durumunda Türkçe Rehberlik hizmeti verilecektir
Uçuş Detayları
 • İstanbul Havaalanı (IST) - Barcelona (BCN)TK185308:45 (Hareket)10:25 (Varış)
 • Barcelona (BCN)- İstanbul Havaalanı (IST)TK185618:10 (Hareket)23:40 (Varış)

Ekstra Turlar

Misafir Yorumları

{{ error.$message }}
{{ error.$message }}
{{c.name}}

{{c.contents}}